Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

archiwum > Wiadomości > Aktywizacja i integracja społeczna dzieci romskich

Aktywizacja i integracja społeczna dzieci romskich

Z dniem 3 września 2020 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem rozpoczęła realizację projektu pn: „Romowie w regionie pienińskim”. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020” w ramach, którego w Szkole Podstawowej w Krośnicy odbywają się warsztaty muzyczno-taneczne. Zajęcia prowadzone są przez 3 instruktorów w tym 1 instruktora pochodzenia romskiego. Instruktorzy uczą dzieci śpiewać, tańczyć oraz gry na instrumentach muzycznych. Pierwotnie projekt miał się rozpocząć w kwietniu jednak z uwagi na obowiązujący stan pandemii, oraz ze względu na ograniczenia, zakazy i nakazy, zajęcia zostały przesunięte na wrzesień.

Wójt Gminy Jan Dyda przywitał uczestników projektu i życzył wszystkim miłego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Bądźcie ostrożni, rozważni a przede wszystkim zdrowi- apelował do dzieci Wójt Gminy.

Jak widać na załączonej fotorelacji zdjęciowej z pierwszego dnia zajęć – dzieci są już stęsknione dobrej zabawy.

 

Zadanie w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 jest dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa

K.Kubik

Baner