Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

archiwum > Wiadomości > Konferencja prasowa w Krościenku

Konferencja prasowa w Krościenku

24  lipca 2020 w Urzędzie Gminy w Krościenku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszalka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego.

Tematem konferencji była miedzy innymi  zakończona inwestycja przebudowy ronda na rondo turbinowe w ciągu drogi wojewódzkiej 969, na skrzyżowaniu z drogą powiatową.

W ramach inwestycji przebudowano rondo wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Teraz posiada ono po dwa pasy na woltach od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy. Przebudowane zostały także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które wyposażono w dedykowane oświetlenie, co podniosło poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort jazdy kierowcom. W obrębie skrzyżowania zainstalowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Koszt przebudowy ronda to ponad 1,7 mln zł.

W drugiej części spotkania Marszałek Województwa Małopolskiego uroczyście wręczył  przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania na modernizację boisk sportowych i miejsc rekreacji w ramach projektu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa

Baner