Krościenko nad Dunajcem > Bez kategorii > RATUSZ PIĘKNIEJE

RATUSZ PIĘKNIEJE

Budynek ratusza w Krościenku nad Dunajcem  jak widać pięknieje. W ostatnich dniach został wykonany jeden z balkonów na budynku ratusza. Jak widać na poniższych zdjęciach powoli zostaje z precyzją odtwarzany styl pieniński na zewnętrznych elementach budynku.

Prace  są realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja XIX wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku nad Dunajcem, który wdrażany jest w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Gmina na ten cel pozyskała dotację ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w wysokości 4, 15 mln zł oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości ponad 400 tys. zł. Koszt całej przebudowy wyniesie nieznacznie ponad 8 mln złotych.

Projekt pn. „„Rewitalizacja XIX wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku nad Dunajcem” nr RPMP.11.02.00-12-0658/17 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020″.

 

Baner