Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Modernizacja i doposażenie placu zabaw w Krośnic

Modernizacja i doposażenie placu zabaw w Krośnic

Ochotnicza Straż Pożarna w Krośnicy w grudniu 2019 r. podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu pn. Modernizacja i doposażenie placu rekreacyjnego dla dzieci w Krośnicy ” w ramach, której planuje się modernizację   i doposażenie ogólnodostępnego placu zabaw na terenie wsi Krośnica.

Zakres prac obejmuje zakup 5 szt. urządzeń zabawowych ( zjazd linowy, piaskownica, stolik do gry w szachy, huśtawka, zestaw orbis) oraz cykl zajęć sportowo-edukacyjnych dla dzieci. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja na zajęcia. Wszystkie zajęcia będą ogólnodostępne i bezpłatne.
Planowana inwestycja będzie realizowana w miejscowości Krośnica i zostanie zakończona do maja 2020 roku. Wartość inwestycji wynosi
57 079, 00zł, a kwota dofinansowania wynosi   31 815 zł.

Środki finansowe na realizacje inwestycji zostały pozyskane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem LGD „Gorce-Pieniny”.

Warto dodać, iż jest to już 3 dotacja pozyskana za pośrednictwem LGD „ Gorce-PieninY’. Poprzednie dotacje zostały przeznaczone na  projekty:Budowa placu zabaw w Krośnicy „-zadanie zrealizowane w  2015 roku oraz „Budowa altany rekreacyjnej i chodników przy OSP Krośnica” zrealizowane w  2018 roku.

K.Kubik

Baner