Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

archiwum > Wiadomości > Nie żyje ks. Andrzej Pękala

Nie żyje ks. Andrzej Pękala

W dniu  31 października br. zmarł ks. Andrzej Pękala, Honorowy obywatel Gminy Krościenko nad Dunjacem, były Proboszcz Parafii pw.Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem, rozpoczął budowę kościoła pw. Dobrego Pasterza

Jako wikariusz pracował w parafiach: Wojnicz, Dąbrowa Tarnowska, Mielec – św. Mateusza, Bochnia – św. Mikołaja. W latach 1961-1966 i 1973-1975 studiował teologię moralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktorat obronił w 1977 r.

W latach 1979 – 1992 był proboszczem parafii w Krościenku nad Dunajcem, a od 1992 r. był  gospodarzem wspólnoty św. Mikołaja w Bochni. Funkcję kapelana Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej w Dębicy pełnił od 1993 r.

Podczas kapłańskiej posługi był także wicedziekanem dekanatu Krościenko nad Dunajcem, dziekanem dekanatu Bochnia i członkiem diecezjalnej rady duszpasterstwa rodzin, rejonowego duszpasterza akademickiego w Bochni, Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej i Kolegium Konsultorów oraz rady programowej Radia Dobra Nowina.

W Instytucie Teologicznym w Tarnowie był adiunktem, a w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kamienieckiej na Ukrainie wykładowcą. W dekanacie Dębica – Wschód pełnił rolę ojca duchownego. W 1992 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Wprowadzenie ciała śp. Księdza Andrzeja do kościoła klasztornego w Dębicy nastąpi w sobotę 2 listopada o godz. 14:00.
Msza święta pogrzebowa w kościele św. Jadwigi w Dębicy odprawiona zostanie w niedzielę 3 listopada o godz. 15:00.
Po niej ciało zmarłego zostanie złożone na Starym Cmentarzu w Dębicy.

Baner