Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > ,,Z pienińskiej biblioteki w świat” spotkanie autorskie z Seniorami

,,Z pienińskiej biblioteki w świat” spotkanie autorskie z Seniorami

Gminna Biblioteka Publiczna w ramach projektu ,,Z pienińskiej biblioteki w świat” zorganizowała spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, dla seniorów z Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych w Krościenku n.D.  Na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej seniorzy odbyli podróż w czasie z ,,Panem Samochodzikiem”, a za sprawą najnowszej powieści ,,Prowokator” zostali wciągnięci  w szokujące odkrycie,  notatnika niemieckiego poszukiwacza, archeologa Otto Rahna.
Kto wie, czy powieść nie doczeka się kiedyś ekranizacji a sam autor zostanie nagrodzony przez Akademię Filmową na najlepszy film? Trzymamy mocno kciuki za powodzenie przedsięwzięcia a seniorom dziękujemy za współpracę.

Arkadiusz Niemirski– to powieściopisarz, satyryk i dziennikarz. W latach 80. był współzałożycielem „kabaretu i…”, współpracował z Programem III Polskiego Radia oraz kabaretem „Długi”. Pisał artykuły do czasopism „Tylko Rock” i „Teraz Rock”. W roku 1999 zadebiutował w roli kontynuatora przygód Pana Samochodzika powieścią pt. „Skarby wikingów”, tom 1—2. Jego książki charakteryzuje przywiązanie do starych wzorców klasycznej powieści detektywistycznej i sensacyjnej w zderzeniu ze współczesnymi realiami.

Projekt ,,Z pienińskiej biblioteki w świat” dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2018.

 

Baner