Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

































archiwum > Wiadomości > Dzień bezpiecznej zabawy w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”

Dzień bezpiecznej zabawy w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”

 

W Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się wielopokoleniowe spotkanie pod nazwą „Dzień bezpiecznej zabawy”. Gościem honorowym była Pani Anna Hołda – prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Pieniny”.

Na sobotnią, wspólną zabawę stawiła się liczna grupa uczniów z klas I – III z rodzeństwem i rodzicami. Mieli oni okazję wysłuchać barwnej opowieści Pani Anny o tym, jak w czasach jej dzieciństwa bawiły się dzieci, jakie miały obowiązki i przyjemności oraz jakie prezenty otrzymywały od świętego Mikołaja.

Pani Anna zaprezentowała też kilka starych, często już zapomnianych zabaw oraz z zainteresowaniem obejrzała, w jaki sposób dzieciaki bawią się bezpiecznie dzisiaj, m.in. z kolorową chustą animacyjnej Klanza.

Na koniec wszyscy przeszli do utworzonych w Szkole „Stref bezpiecznej zabawy”, gdzie wspólnie grali w gry planszowe i stolikowe – również te przyniesione przez dzieci z domu. Niektórzy postawili na zabawy ruchowe. We wszystkie aktywności chętnie włączyli się przybyli na spotkanie rodzice.

 

„Dzień bezpiecznej zabawy” był jednym z ostatnich działań w ramach realizowanego przez Szkołę od września do grudnia 2017r. rządowego Programu BEZPIECZNA+, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko na terenie szkoły, ale i poza nią. W związku z tym podjęte zostały liczne inicjatywy, zmierzające do jego osiągniecia. Między innymi uczniowie wzięli udział w prowadzonych przez policję zajęciach praktycznych w zakupionym mobilnym miasteczku rowerowym, gdzie utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Uczestniczyli również w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez GOPR oraz ZHP. Wykorzystywali w praktyce zdobyte umiejętności w czasie dwóch wycieczek – górskiej i rowerowej. Na terenie Szkoły, na każdym piętrze, stworzone zostały „Strefy bezpiecznej zabawy”, w których dzieci chętnie spędzają czas w czasie przerw śródlekcyjnych. Zwieńczeniem opisanych działań było zorganizowanie trzech konkursów.

Na realizację Programu przeznaczone zostało ponad 26 000 zł., z czego rządowe dofinansowanie wynosi prawie 21 000 złotych. Pozostałe środki stanowi wkład własny.

                                                                                 

                                                                                                                           Katarzyna Musiał 

 

Baner