Królewska gra

„Szachy to sport wymagający dużo pracy i ciężkich treningów…..” tak napisała w liście skierowanym do uczestników II Memoriału Zdzisława Soliwody w Szachach Pani Bożena Soliwoda, życząc równocześnie wszystkim uczestnikom powodzenia i zwycięstw na szachownicy. Pierwszy dzień rozgrywek to Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. 50 zawodników z Gminy Krościenko nad Dunajcem, Szczawnicy, Frydmana, Klikuszowej, Krakowa usiadło do stołów, gdzie rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim. Sędzią głównym zawodów w oba dni był Jan Zapała z Mszany .

Wyniki Igrzyska Dzieci:

1. Styrylski Maciej
2. Zachwieja Tomasz
3. Kurnyta Oliwier
4. Oleksy Karol
5. Regiec Patrycja

Więcej informacji o wynikach:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5757/results.html?l=pl&tb=10_


 Wyniki Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

1. Pudzisz Beata    
2. Krzyszkowski Jan    
3. Bąk Natalia        
4. Wolski Piotr        
5. Biziak Mikołaj

Więcej informacji o wynikach:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5758/results.html?l=pl&tb=14_

   

Drugi dzień to Licealiada i Dorośli w sumie 32 osoby, z Gminy Krościenko nad Dunajcem dwie szkoły i jedna z Nowego Targu. 

Wyniki:

1.Soliwoda Zygmunt    
2.Krupa, Jan    
3.Kwak Marek    
4.Fryźlewicz Karol    
5.Skubisz Aleksandr

Więcej informacji o wynikach:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5772/results.html?l=pl&tb=10_

Organizatorzy imprezy, a zarazem sponsorzy  to Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Etna Technika Grzewcza Edward Kordas, najmłodszym uczestnikom rozdano  nagrody przygotowane jeszcze przez Św. pamięci Zdzisława Soliwodę, które  przekazała Pani Bożena Soliwoda. Sale na imprezę użyczyła Szkoła Podstawowa nr 1 i Liceum  Ogólnokształcące.Wójt Jan Dyda dziękując i  gratulując  uczestnikom zaznaczył, że cieszy Go tak duże zainteresowanie grą w szachy i kontynuacja tradycji szachowej w Krościenku nad Dunajcem.

 

 

Baner