Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Piłkarski turniej charytatywny dla Wojtusia

Piłkarski turniej charytatywny dla Wojtusia

Tradycją stał się charytatywny mecz rozgrywany, by pomóc małemu Wojownikowi – Wojtusiowi Sobierskiemu. Z roku na rok w organizację imprezy włącza się coraz więcej osób. Mecz przeradza się powoli w charytatywny turniej.
W tegorocznym turnieju, który odbył się tradycyjnie w poniedziałek wielkanocny wzięło udział pięć drużyn: SKS SOKOLICA Krościenko n/D, JUNIORZY (10 lat), Starsi, HUSARIA Kraków (drużyna AMP Footbolu),  KS RYSY Bukowina Tatrzańska oraz SAMORZĄDOWCY (Krościenko n/D i Ochotnica).  Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”.
Wszystkie spotkania stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły kibicom wiele emocji. Niestety tym razem   nie obeszło się bez pomocy  będących na miejscu ratowników GOPR. Jeden z piłkarzy doznał urazu ręki.
 
Przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać ze ścianki wspinaczkowej przygotowanej prze goprowców z Krościenka.
 
W przerwie między rozgrywkami Wojtuś wspólnie ze swoją mamą – panią Agnieszką Sobierską nie kryjąc wzruszenia  podziękowali wszystkim obecnym za pomoc, wręczając statuetki w kształcie piłki oraz dyplomy.
 
W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny SKS Sokolica i Samorządowcy. Ostatecznie po zaciętym pojedynku, zakończonym rzutami karnymi wygrała SKS Sokolica. Natomiast w meczu o miejsce pierwsze zagrały KS Rysy i Juniorzy (10 lat) starsi. Ostatecznie  zwyciężył ten drugi zespół.
 
Sędzią głównym zawodów był  Tomasz Kudas, a prowadzącym był Józef Dyda.
Zwycięskie drużyny dostawały medale oraz puchary ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.
 
Miejsca na podium zajęli:
3 miejsce- SKS Sokolica
2 miejsce KS Rysy 
1 miejsce Juniorzy (10 lat ) starsi
 
Mały Wojownik  Wojtuś Sobierski ma 5 lat, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. Wojtek zmaga się również z głębokim niedosłuchem. Chłopiec mimo swoich dysfunkcji jest zawsze uśmiechnięty, mądry i rezolutny. 

tekst;
pieniny24.pl
Weronika Błażusiak

Baner