Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

archiwum > Informacje samorządowe > Zamknięte szkoły i przedszkola

Zamknięte szkoły i przedszkola

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz informacją przesłaną przez Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

Od dnia jutrzejszego zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, to oznacza, że uczniowie przestają chodzić do szkoły. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że trudno jest znaleźć opiekę w tak krótkim czasie, dlatego w czwartek i piątek, szkoły i przedszkola będą pełniły funkcje opiekuńcze. Dotyczy to szczególnych przypadków, kiedy rodzice nie będą mogli zapewnić opieki swoim dzieciom.

Wszystkie szkoły udzielają również, telefonicznej informacji na temat zawieszenia zajęć.

Zwracam się również, do wszystkich mieszkańców Gminy Krościenko nad Dunajcem o podjęcie działań profilaktycznych. Szczególnie ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym częste mycie rąk wodą z mydłem. Na stronach internetowych zamieszczone są komunikaty dotyczące zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochrony przeciwko koronawirusowi.

 

Wójt

Gminy Krościenko nad Dunajcem

Jan Dyda

Baner