Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

archiwum > Informacje samorządowe > Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa na 2019/2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa na 2019/2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem informuje, że od dnia 02 września 2019r. do dnia 30 września 2019r. osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w formie paczki żywnościowej, będące mieszkańcami Gminy Krościenko nad Dunajcem, mogą zgłaszać się do biura Ośrodka, w Urzędzie Gminy Krościenko nad Dunajcem, ul. Rynek 35, pokój nr 10, celem złożenia odpowiedniego skierowania kwalifikującego do otrzymania pomocy.

Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: fasolę białą, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kaszę gryczana, herbatniki, mleko, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynkę drobiową, sok jabłkowy, szynkę wieprzową, pasztet wieprzowy, filety z makreli w oleju, cukier, olej rzepakowy, groszek z marchewką, oraz gołąbki w sosie pomidorowym.

Prócz wsparcia żywnościowego, realizowane będą cykliczne działania. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (t. j. 1402zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1056zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 

                    Adam Musiał
                  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy
             Społecznej w Krościenku n.D

Baner