O rozwoju turystyki górskiej
Podczas spotkania w Krościenku prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń i Jerzy Kapłon, dyrektor COTG PTTK w Krakowie, zadeklarowali wsparcie dla rozwoju turystyki górskiej w południowej Małopolsce.
Spotkanie w Krościenku było pretekstem do rozpoczęcia dyskusji nad nowym programem górskim. Jego założenia mają opierać się na trzech filarach: programie wspierania budowy nowych schronisk, w miejscach gdzie pozwala na to przyroda i charakter miejsca, rozwoju Głównego Szlaku Beskidzkiego, a także lepszej ochronie górskiej przyrody i edukacji przyrodniczo-historycznej.
Do priorytetowych działań samorządu województwa w tym obszarze należą m.in.: budowa schroniska na Lubaniu we współpracy z Małopolską Organizacja Turystyczną i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych oraz promocja oferty turystycznej związanej z Głównym Szlakiem Beskidzkim.
Chcemy poszerzyć ofertę skierowaną do mieszkańców i turystów, tak licznie odwiedzających Małopolskę. Główny Szlak Beskidzki jest tego najlepszym przykładem. To miejsce ukazujące różnorodny krajobraz górski, znane także z licznych ciekawostek przyrodniczych i historycznych
– podkreśla marszałek Witold Kozłowski.
Główny Szlak Beskidzki jest najdłuższym szlakiem pieszym w Polsce. Przebiega przez trzy województwa: śląskie, małopolskie i podkarpackie. Swój początek bierze w Ustroniu w Beskidzie Śląskim i biegnie przez Krościenko nad Dunajcem, Rytro, Krynicę. Kończy się we wsi Wołosate w Bieszczadach.
Informacja/foto:http://www.znaddunajca.pl