Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Spotkania profilaktyczne z wykorzystaniem walizki edukacyjnej

Spotkania profilaktyczne z wykorzystaniem walizki edukacyjnej

 

W trosce o bezpieczeństwo społeczeństwa, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani przy Urzędzie Gminy w Krościenku n.D  wraz z Wójtem Gminy Krościenko zainicjowała przeprowadzenie  szkolenia nauczycieli szkół podstawowych, średnich oraz rodziców  z  terenu naszej gminy z zakresu profilaktyki i  przeciwdziałaniu narkomanii z użyciem  ” walizki edukacyjnej”.

Jest to realizacja kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, którą prowadzą policjanci z nowotarskiej Komendy Policji -jako spotkania profilaktyczne dotyczące zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków.

Już w miesiącu kwietniu 2019r. w dwóch  naszych  szkołach, Zespół ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzi spotkania z wykorzystaniem „walizki edukacyjnej”   z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Walizka wyposażona jest w imitację środków psychoaktywnych i przyrządów służących do ich przechowywania, przygotowywania oraz zażywania. Nie każdy dorosły wie, jak wyglądają współczesne narkotyki. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele czasami nie są świadomi, że niepozorna piłka, atrapa baterii, czy brelok może służyć do ich ukrywania.

Zatem apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Baner