Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Sezon letni w Małopolsce – otwarty

Sezon letni w Małopolsce – otwarty

W Krościenku nad Dunajcem oficjalnie rozpoczęto czas letnich wypraw górskich, wycieczek rowerowych, aktywności wodnych i wypoczynku wśród małopolskiej przyrody.

W wydarzeniach inaugurujących letni sezon turystyczny w Małopolsce wzięli udział przedstawiciele zarządu województwa: Leszek Zegzda oraz Grzegorz Lipiec.

– Małopolska to region, do którego co roku przyjeżdża coraz więcej turystów. Nie bez powodu tylko w 2017 r. odwiedziło nas prawie 16 milionów odwiedzających z całego świata – mogą oni znaleźć u nas nie tylko wielowiekowe zabytki, z których słynie region, ale też spędzić czas aktywnie i zachwycić się pięknem małopolskiej przyrody, która jest naprawdę wyjątkowa – mówił podczas wydarzenia Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za turystykę. ­

Mieszkańcy i turyści, którzy zdecydowali się odwiedzić Krościenko nad Dunajcem, mogli liczyć na mnóstwo atrakcji. Wśród nich nie zabrakło tych związanych z wypoczynkiem na świeżym powietrzu – oprócz znanego w całej Polsce spływu Dunajcem, można było wziąć udział także w rajdzie rowerowym po dolinie tej górskiej rzeki. Jego uczestnicy przejechali w sumie aż 94 kilometry wśród pięknej, wiosennej, małopolskiej przyrody.

Podczas wydarzenia można było też spotkać się z ratownikami GOPR oraz Policji, którzy doradzili najmłodszym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Z kolei w pobliżu Campera Małopolski (który przemierzył już prawie całą Europę, zachęcając jej mieszkańców do podążania za nim do naszego regionu), można było wziąć udział w specjalnie przygotowanych konkursach. Nie zabrakło ciekawych zadań związanych z Małopolską, a także nagród związanych z naszym regionem.

UMWM

Baner