Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Zdrowy i Aktywny Senior

Zdrowy i Aktywny Senior

 

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów”Pieniny” z Krościenka  tym razem postawiło na zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. W  ogłoszonym przez Zarząd Województwa Małopolskiego konkursie na organizację zajęć edukacyjnych o tematyce prozdrowotnej  stowarzyszenie  wzięło udział i  otrzymało dotację w wysokości 5 tys.zł

Dotacja zostanie przeznaczona na wykłady i konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu psychologiem oraz dietetykiem. Działania edukacyjne dotyczyć będą zagadnień związanych z profilaktyką typowych chorób wieku starszego, znaczenia aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego i  aktywności intelektualnej, oraz prawidłowego żywienia dostosowanego do starzejącego się organizmu. Seniorzy z terenu gminy Krościenko dowiedzą się również, jak aktywnie spędzać czas i skorzystają z zajęć nordic walking.

Jest to już trzecia dotacja dla stowarzyszenia, które działa dopiero od 2 lat. Aktywność i chęć szukania środków finansowych przez członków stowarzyszenia przynosi owoce. Poprzednie dotacje zostały przeznaczone na wyposażenie biura, kursy komputerowe oraz zajęcia szachowe.

 

K.Kubik

 

 

Baner