Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > FIO Małopolska Lokalnie: Możesz zdobyć 5000

FIO Małopolska Lokalnie: Możesz zdobyć 5000

Mamy FIOła na Małopolskę! 
FIO Małopolska Lokalnie: Możesz zdobyć 5000 złotych na lokalną inicjatywę


Ruszył nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie” w ramach którego organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać do 5000 zł na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji .

 

W ramach programu można składać projekty w jednej z dwóch kategorii: inicjatywy lokalne – działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego i dotacje na rozwój organizacji – działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych oraz bieżącą działalnością organizacji, czyli dotacje min. na: doposażenie sprzętowe, oprogramowanie, szkolenia, itd.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które mają siedzibę i planują realizować działania na terenie gmin i powiatów w województwie małopolskim.

Celem konkursu jest wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących.

Nabór projektów odbywa się poprzez generator i potrwa do 04 maja do godz. 16.00. Aktualne informacje, regulamin, znajdują się na stronie www.malopolskalokalnie.pl  oraz na facebooku.

19 kwietnia br. od godz. 15.00 w Nowym Targu, w Starostwie Powiatowym zaplanowano spotkanie informacyjno-promocyjne nt. konkursu oraz spotkanie animacyjne.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu powinny wypełnić formularz online znajdujący się pod poniższym linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefX-9JsQpCGf2S8JY_uj1cwpHMEECB86WFazbQSXPCV2ug-Q/viewform?usp=sf_link

Konkurs FIO Małopolska Lokalnie powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych: Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia. 

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W powiecie nowotarskim konkursy organizuje Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia. 

 

FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Baner