Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Podsumowanie projektu „Jeżdżę z głową”

Podsumowanie projektu „Jeżdżę z głową”

W dniu 08.02.2020 r. na wyciągu narciarskim „Stajkowa” w Krościenku n.D odbyło się podsumowanie projektu „Jeżdżę z głową” oraz zawody narciarskie i snowboardowe, w których wzięły udział dzieci uczestniczące w projekcie. Nagrody zwycięzcom oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom wręczyła Agata Sobkowiak Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Krościenko n.D.

Gmina Krościenko nad Dunajcem po raz ósmy zrealizowała projekt współfinansowany przez Województwo Małopolskie pod nazwą „Jeżdżę z głową”. W programie uczestniczyło 66 uczniów z 4 szkół podstawowych z terenu Gminy Krościenko n.D. Na realizację projektu Gmina otrzymała 10.900,00 zł z Województwa Małopolskiego. Wkład własny Gminy wyniósł 12.000,00 zł, wpłaty rodziców dzieci biorących udział w projekcie – 6.600,00 zł Całkowity koszt projektu opiewał na kwotę 29.500,00 zł.

 

Zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie odbywały się na wyciągu narciarskim „Stajkowa” w Krościenku nad Dunajcem w okresie 27 stycznia – 8 luty 2020 r., w postaci 8 jednodniowych wyjazdów. Jeden kurs nauki trwał 20 godzin i obejmował 6 grup do 12 osób.  Prowadzony był przez  instruktorów, a dowóz na zajęcia odbywał się busem pod nadzorem dwóch opiekunów. Do przeprowadzenia zajęć wypożyczany był sprzęt narciarski i snowboardowy wraz z kaskami.

 

Mamy nadzieję, że realizacja projektu „Jeżdżę z głową” w Gminie Krościenko n.D przyczyniła się do popularyzacji jazdy na nartach/snowboardzie jako formy rekreacji ruchowej i będzie kontynuowana przez dzieci w przyszłości.

 

 Agata Sobkowiak

Kierownik ZEAS

 

Baner