Złote Gody

Ponad pół wieku temu przyrzekali sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę szacunek i przyjaźń. Składali sobie z ufnością przyrzeczenie, że będą dzielić razem chwile dobre i złe, decydując się pójść razem przez życie, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością.

Dziesięć par małżeńskich z terenu Gminy Krościenko nad Dunajcem świętowało w środę 18 grudnia Złote Gody, czyli jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Uroczystą mszę św. w Kościele Parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem, odprawił  ks. Prałat Stanisław Tumidaj. Na druga część uroczystości zebrani udali się do Zajazdu „Sokolica”. Dostojnych Jubilatów oraz gości przybyłych na uroczystość powitał Wójt Gminy Jan Dyda oraz Agata Sobkowiak Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Krościenku nad Dunajcem i pracownik USC p. Katarzyna Ziemianek, dziękując za przyjęcie zaproszenia na wspólne świętowanie.

Wójt Jan Dyda zwracając się do Jubilatów pogratulował im wielu lat wspólnego, zgodnego pożycia oraz życzył  kolejnych lat w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, radości ze spotkań z dziećmi, wnukami i prawnukami oraz następnych jubileuszy. Następnie Wójt dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Jubilatom wręczono również listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Tradycyjne „Sto lat” oraz pieśń „Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy …….”, odśpiewała Schola parafialna „Grywałdzkie Nucicki” z Grywałdu a wszyscy zebrani zostali zaproszeni na lampkę szampana oraz tort i poczęstunek. W imieniu Jubilatów podziękowania na ręce Wójta, za zorganizowanie uroczystości złożył Andrzej Dyda, który w sposób humorystyczny zwrócił się do młodzieży przekazując im dobre rady na dobre, zgodne, wspólne życie.

Dalsza część uroczystości upłynęła na wspólnym śpiewaniu kolęd i góralskich pastorałek wraz ze Scholą oraz na składaniu sobie nawzajem życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy długich, spokojnych lat  życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i jak najwięcej powodów do radości.

 

W gronie zacnych Jubilatów znaleźli się:

  • Aniela i Marian Bochnakowie
  • Maria i Andrzej Dydowie
  • Weronika i Władysław Gabrysiowie
  • Anna i Stanisław Jandurowie
  • Stefania i Karol Jankowscy
  • Stefania i Stanisław Kołkowie
  • Zofia i Bronisław Kubiczowie
  • Anna i Kazimierz Salamonowie
  • Stefania i Jan Tokarczykowie
  • Maria i Jan Wojtaszkowie

 

 

Agata Sobkowiak

Z-ca Kierownika USC

Galeria zdjęć:

https://photos.google.com/share/AF1QipPy-KXDP3R-_pbm2SFRl89vHHaR27JWUO4iY2atLB7RVZ_YKiwiW-RDkhyiup5djA?key=d1pSSFQ0V19ZcWtQemFWN2ZQVnBaclZQNnZac1lR

 

 

Baner