Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > 44 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia 2019 

44 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia 2019 

W niedzielę 6 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im.Fryderyka Chopina w Nowym Targu odbył się 44. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia.
Konkurs ma na celu podtrzymanie bogatych tradycji muzykowania społeczności góralskiej z Podhala, Spisza , Orawy, Pienin i Zagórza. Głównym celem i zadaniem Konkursu jest kultywowanie i popularyzacja najcenniejszych wartości muzyki góralskiej. Laureaci Konkursu typowani są do reprezentowania regionu na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.Konkurs odbywa się w kategoriach dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych.
W tym roku wprowadzono kategorię mistrz i uczeń

Protokół z posiedzenia Jury 44 Konkursu Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia 2019

PROTOKÓŁ

z posiedzenia komisji oceniającej 44 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, który odbył się dnia 6.10.2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.Fryderyka Chopina w Nowym Targu

Komisja w składzie:
Krzysztof Trebunia Tutka – muzyk regionalista
Tomasz Hornik – muzyk regionalista

Aleksander Smaga – główny specjalista d.s muzyki MCK “SOKÓŁ” w Nowym Sączu
wysłuchała i oceniła 20 muzyk w tym: 7 w kategorii dorosłych, 6 w kategorii młodzieżowej, 7 w kategorii dziecięcej oraz 11 instrumentalistów grających na instrumentach pasterskich oraz 2 w kategorii “MISTRZ UCZEŃ”

Po wnikliwej ocenie Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii dziecięcej (nagrody rzeczowe):

I miejsce

  • Muzyka Zespołu „Małolipnicanie” I z Lipnicy Małej i Muzyka Dziecięca “Jutrzenka”z Zakopanego

II miejsce

  • Muzyka “Jaferniocek” z Ostrowska i Muzyka “Małolipnicanie” II z Lipnicy Małej

III miejsc

  • Muzyka Małolipnicka Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej

Wyróżnienie:

  • Muzyka Dziecięca z Jurgowa
  • Muzyka Zespołu “Orawianie” im.Heródka z Lipnicy Wielkiej

W kategorii młodzieżowej:

I miejsce

  • Muzyka Adama Czyszczonia ze Rdzawki

II miejsce

  • Kapela z Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce
  • Muzyka Młodzieżowa z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” z Zakopanego

 

III miejsce

  • Muzyka “Ochotni” z Ochotnicy Górnej
  • Muzyka “Zornica” z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” z Zakopanego

Wróżnienie:

  • Muzyka Zespołu “Orawianie” im.Heródka z Lipnicy Wielkiej

W kategorii dorosłych:

1 miejsce

  • Kapela “HUZARY”2 miejsce
  • Muzyka Skupniów Salamunów z Poronina3 miejsce
  • Muzyka Jana Kubika z Krościenka nad Dunajcem
  • Muzyka “Młode Podhale” z Nowego Targu

wyróżnienie :

  • Muzyka Rodzinna “Smaciarz” z Niedźwiedzia

Wyróżnienie Specjalne:

Za rodzinne muzykowanie otrzymuje Muzyka Rodzinna Gąsieniców-Giewontów z Witowa

W kategorii instrumentalistów grających na instrumentach pasterskich przyznano następujące miejsca i nagrody:

W kategorii dziecięcej:
I miejsce

  • Karol Murzydło z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” z Zakopanego

II miejsce

  • Maciej Łukaszczyk -Capowski z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” z Zakopanego

III miejsce

  • Wojciech Stosel z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” z Zakopanego

Wyróżnienie:

  • Daria Waruś ze Szczawnicy
  • Ewa Knapczyk “Mali Maniowianie” z Maniów

W kategorii młodzieżowej:
I miejsce

nie przyznano
II miejsce

  • Regina Gąsienica-Giewont z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” z Zakopanego
  • Bartłomiej Bzdyk z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” z Zakopanego

 

W kategorii dorosłych:
I miejsce

nie przyznano
II miejsce

  • Jan Kubik z Krościenka nad Dunajcem
  • Zbigniew Przychodzki ze Szczawnicy

Kategoria MISTRZ UCZEŃ:

I miejsce

  • Paweł Czaja z uczniem Arturem Olesińskim z Zespołu “Małolipnicanie” z Lipnicy Małej

II miejsce

  • Andrzej Budz z uczennicą Marią Budz z Dębna

Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą Jury nominuje:

  • Kapelę “HUZARY” oraz Muzykę “SALAMUNY” z Poronina.
  • Solistę instrumentalistę – prymistę Muzyki Zespołu “MŁODE PODHALE” z Nowego Targu Łukasza Murzańskiego.
  • W kategorii Mistrz i Uczeń – Pawła Czaję z uczniem Arturem Olesińskim z Zespołu “Małolipnicanie” z Lipnicy Małej.

Jury dziękuje organizatorom tj. Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu, Powiatowemu Centrum Kultury w Nowym Targu , Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.Fryderyka Chopina w Nowym Targu, Małopolskiemu Centrum Kultury “SOKÓŁ” z Nowego Sącza za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprezy. Szczególne podziękowania komisja kieruje do prowadzącego konkurs Pana Marcina Kudasika.Organizatorzy przyznali nagrody pieniężne w kategorii Dorosłej i Młodzieżowej oraz nagrody rzeczowe w kategorii Dziecięcej. Nagrody pieniążne i rzeczowe wraz z dyplomami do odbioru w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu ul. Jana Kazimierza 20 od dnia 9 października.

http://pck.nowotarski.org.pl
http://mcksokol.pl
Baner