Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > 3 lata Etapowej Triady w Krościenku nad Dunajcem

3 lata Etapowej Triady w Krościenku nad Dunajcem

Dokładnie 25-26 czerwca 2016 roku odbyła się pierwsza edycja biegu Etapowa Triada. Wówczas nikt nie przypuszczał, że niewielka impreza biegowa  przerodzi się w wielki festiwal biegów, który jest aktualnie największym tego typu wydarzeniem w Polsce.
Każda kolejna edycja biegu cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy górskich z całego kraju. Łącznie od początku istnienia wydarzenia w biegach wzięło udział blisko 3000 uczestników!
Etapowa Triada, która zakłada pokonanie 3 etapów w 2 dni we wspaniały sposób prezentuje osobom aktywnym w całej Polsce walory turystyczne Gminy Krościenko nad Dunajcem. W czasie jednego weekendu trasy biegów poprowadzone są w Gorcach, Pieninach oraz Beskidzie Sądeckim, a meta każdego etapu zlokalizowana jest w Krościenku.
W ramach świętowania 3 rocznicy imprezy organizatorzy spotkali się z Wójtem Gminy Janem Dydą. Podczas spotkania pojawiło się wiele pomysłów na rozwój Festiwalu Etapowej Triady. Już teraz planowane są kolejne edycje imprezy, a najbliższa, ta zimowa już 4-5 stycznia 2020 tradycyjnie zainauguruje sezon biegów górskich w Polsce.
Mamy nadzieję, że jeszcze wiele wspaniałych lat przed Triadą! 😉
Aktualności dotyczące imprezy można śledzić na oficjalnym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/EtapowaTriada/

Kacper Piech

Gabriela Rolka
Baner