Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Małopolski Festiwal Smaku w Krościenku

Małopolski Festiwal Smaku w Krościenku

Małopolski Smak to projekt skupiający działania związane z promocją małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych. Głównym założeniem projektu jest realizacja cyklicznych wydarzeń pod nazwą Małopolski Festiwal Smaku, podczas których producenci żywności z terenu Małopolski prezentują oraz sprzedają swoje produkty i potrawy. Festiwalowi towarzyszy także wiele dodatkowych atrakcji, m.in. pokazy gotowania, konkursy, animacje dla dzieci czy koncerty. Decyzja o realizacji projektu została podjęta przez Samorząd Województwa Małopolskiego pod koniec 2003 roku, a pierwszy festiwal odbył się w 2005 r. Od tego czasu wydarzenie wpisało się w kalendarz najważniejszych eventów w regionie, z roku na rok powiększając liczbę wystawców oraz uczestników spragnionych prawdziwych małopolskich smaków.

W tym roku we wspólną organizację wydarzenia zaangażuje się siedem gmin: Brzesko, Wojnicz, Gręboszów, Krzeszowice, Słomniki, Podegrodzie i Krościenko nad Dunajcem. Każda z nich otrzyma na ten cel dotację w wysokości 180 tys. zł. Łącznie, na realizację tego zadania samorząd województwa przeznaczył ponad 1,2 mln zł.

– podkreśliła Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Małopolski Festiwal Smaku to największe wydarzenie kulinarne w regionie, które Województwo Małopolskie w 2019 roku zorganizuje już po raz piętnasty. To wyjątkowa impreza z udziałem producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów. W 2019 roku Festiwal organizowany był pod hasłem „Made in Małopolska” i powrócił do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To swojski smak, jaki pamiętamy z dzieciństwa. Bo na polu smakuje lepiej niż na dworze.

 

Baner