Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku n.D.

Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku n.D.

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej dobrą zabawę połączyliśmy z rozwojem intelektualnym, na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początek była wspaniała rozrywka ,,Tour de ski” – czyli zestaw wielu zimowych zabaw, aby następnego dnia uczestniczyć
w warsztatach malowania na szkle. Kolejnym punktem programu był prawdziwy teatrzyk kukiełkowy i teatr cieni. Niełatwo było sprostać roli, ponieważ trzeba było wykonać wymarzoną kukiełkę z papieru i odegrać scenkę. Wyobraźnia zadziałała, a publiczność biła brawa. Cała Polska pisze książki, więc wyszliśmy z założenia, że  też możemy być autorami swoich ,,Bajek – wymyślanek” i to był nowy nadchodzący kreatywny czas spędzony  w bibliotece.  Ferie zakończyliśmy śpiewem pod hasłem ,,Śpiewać każdy może..” Wybraliśmy się w podróż muzyczną w różne strony świata. Każdy z  wokalistów, zaprezentował swoją ulubioną piosenkę.

W filii Biblioteki Publicznej w Grywałdzie odbyły się cztery spotkania z dziećmi. Podczas zajęć uczestnicy poznali legendy o regionie, tajemnice zimowej przyrody i niezwykły świat nauki .Dzieci wykonały prace plastyczne, a nowe gry i zabawy towarzyskie umiliły ich wolny czas.

Zajęcia były bezpłatne, warsztaty przeprowadzili pracownicy biblioteki.

 

GBP Krościenko n.D

 

Baner