Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Podsumowanie projektu  ,,Z pienińskiej biblioteki w świat”.

Podsumowanie projektu  ,,Z pienińskiej biblioteki w świat”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku n.D uroczyście zakończyła i podsumowała projekt  ,,Z pienińskiej biblioteki w świat”.
Przez  kilka miesięcy podróżowaliśmy przez kontynenty. Wyruszyliśmy z naszej pięknej, malowniczej małej Ojczyzny w  podróż muzyczną aż pod sam Dunaj, aby następnie uczestniczyć  w niezmiernie niebezpiecznej wyprawie transatlantyckiej kajakiem do Ameryki Południowej. Później była niezwykła przygoda w Peru, w Azji, Australii,  Afryce i na kole podbiegunowym w Arktyce.
Zamierzeniem projektu było zorganizowanie 10  atrakcyjnych spotkań i warsztatów z książką podróżniczą naszych polskich autorów i cel został osiągnięty.  Większość z nich odbyła się dla dzieci  i młodzieży, a  2 spotkania autorskie przygotowano dla seniorów. Na każde ze spotkań zaproszono ludzi z pasją, którzy kochają podróże i zarażają swoimi zainteresowaniami nie tylko młode pokolenie.
Rezultatem była również wystawa fotograficzna. Ponadto, wręczono nagrody wszystkim uczestnikom konkursu, ogłoszonego w czerwcu na książkę-reportaż ,,O takiej podróży marzę…” Na zakończenie organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy kapeli Jaśka Kubika za oprawę muzyczną.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku n.D  realizowała projekt ,, Z pienińskiej biblioteki w świat” , który był  finansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Przedmiotem projektu jest przede wszystkim promowanie i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

Baner