Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Planetę naszą kochamy, o powietrze dbamy. Oczyszczacze powietrza w punktach przedszkolnych

Planetę naszą kochamy, o powietrze dbamy. Oczyszczacze powietrza w punktach przedszkolnych

28 sierpnia 2018 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem podpisała umowę darowizny dotyczącą przekazania 2 oczyszczaczy powietrza dla punktów przedszkolnych w naszej gminie, tj. dla Punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D.

Oczyszczacze powietrza zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Od 8 do 12  października 2018 r. w punktach przedszkolnych odbywały się zajęcia o tematyce ekologicznej. Dzieci poprzez ciekawe eksperymenty, obserwacje i zabawy uczyły się postaw proekologicznych dotyczących wartości i roli czystego powietrza.

15 października 2018 roku w punktach przedszkolnych odbyły się uroczyste akcje edukacyjne dotyczące ochrony powietrza z udziałem wszystkich przedszkolaków, rodziców, nauczycieli  i zaproszonych Gości.

Uroczystości rozpoczęły się odczytaniem Listu od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy skierowanego do Rodziców i Nauczycieli, w którym zwrócił on uwagę na zagrożenie dla zdrowia oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem i na działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Bardzo ważnym punktem uroczystego spotkania były występy artystyczne dzieci 5 i 6-letnich oraz pokaz mody ekologicznej w wykonaniu dzieci 5-letnich w Punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 2. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 p. Krzysztof Koper wręczył nagrody oraz upominki dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym pt. „Planetę naszą kochamy, o powietrze dbamy”.

 

 

Baner