Krościenko nad Dunajcem > Informacje samorządowe > Wnioski o świadczenia dla rodzin online już od 1 lipca

Wnioski o świadczenia dla rodzin online już od 1 lipca

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku n.D zachęca mieszkańców do składania wniosków w formie elektronicznej. Ułatwi to składanie wniosków, bez konieczności wychodzenia z domu i ewentualnego oczekiwania na złożenie wniosku w formie papierowej.

Online od lipca, a papierowo od sierpnia

Dzięki nowelizacji wcześniejszych przepisów początkowy termin składania wniosków na każdy kolejny okres świadczeniowy został wyznaczony na 1 sierpnia, a w przypadku wniosków składanych on-line – od 2018 roku – na 1 lipca.

Im szybciej, tym lepiej

Im wcześniej rodzina złoży wniosek, tym szybciej do niej trafi wnioskowane świadczenie. Warto też pamiętać, żeby nie przegapić terminu złożenia wniosku. W przeciwnym razie rodzina albo pozbawi się prawa do wybranego świadczenia (dotyczy to programu „Dobry Start”), albo na jego przyznanie
i wypłatę będzie musiała dłużej poczekać (np. w programie „Rodzina 500+”).

Jak złożyć wniosek online?

Rodziny, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogli to zrobić przez ministerialny portal www.empatia.mrpips.gov.pl lub bankowość elektroniczną (w przypadku świadczenia Rodzina 500+ oraz świadczenia dobry start).

Wnioski elektroniczne można składać za pomocą:

  • portalu informacyjno-usługowego emp@tia,
  • elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap,
  • platformy usług elektronicznych PUE ZUS,
  • systemów teleinformatycznych banków.

Łatwe w obsłudze formularze  online

Warto zdecydować się na złożenie wniosku przez Internet, ponieważ wnioski elektroniczne zostały przygotowane w formie przyjaznych i łatwych do wypełnienia kreatorów, które krok po kroku podpowiadają jakie i w jakim przypadku dane pole należy wypełnić.

Zwróćcie Państwo uwagę, aby każde wymagane „pole” zostało wypełnione. Unikniemy wówczas ewentualnych uzupełnień.

 

Źródło: mrpips, aktualności:  https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5538,10060,wnioski-o-swiadczenia-dla-rodzin-online-juz-od-1-lipca.html

 

Baner