Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Bogdan Trojanek & Terne Roma w Krościenku

Bogdan Trojanek & Terne Roma w Krościenku

 Już niebawem, bo 14 lipca 2018r.w amfiteatrze „Pod wierzbą” wystąpi słynny Cygański zespół Bogdan Trojanek & Terne Roma wykonujący  muzykę taborowo – cygańską. Zespół koncertuje zarówno w kraju jak i poza jego granicami pokazując barwne muzyczno-taneczne show. Cudowna muzyka romska, śpiew, taniec, bogate stroje sceniczne tym razem w Krościenku stworzą niepowtarzalną niezapomnianą atmosferę i wprowadzą mieszkańców gminy i turystów w magiczny świat Romów.

Występ tego zespołu realizowany jest w ramach projektu pn: „Muzyczna podróż z Romami, „ na który gmina Krościenko pozyskała środki finansowe z Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020. W 2017 roku gmina złożyła wniosek do programu, którego celem jest dalsza integracja społeczna pomiędzy społecznością romską i polską na terenie gminy Krościenko.

Gmina skutecznie od 2015 roku ubiega się o środki finansowe, które przeznaczane są zwiększenie poziomu integracji społecznej Romów poprzez działania w dziedzinie edukacji (w tym edukacji kulturowej, historycznej i obywatelskiej), aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia oraz poprawy sytuacji mieszkaniowej

Wydarzenie lipcowe jest jednym z działań projektowych, na które już dziś zaprasza Wójt Gminy Krościenko.

 

 

K.Kubik

Baner