Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > POEZJA dziecięca śpiewana w Gminnej Bibliotece Publicznej

POEZJA dziecięca śpiewana w Gminnej Bibliotece Publicznej

DOwolność czytania” to hasło kampanii społeczno-edukacyjnej 15. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  W dniach od 8-15 maja w całej Polsce bibliotekarze i biblioteki obchodzą swoje święto i jest to kolejny sposób na promocję czytelnictwa. Korzystając z okazji zaprosiliśmy do biblioteki dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.1 klasy I-III i z Ochronki im. E. Bojanowskiego . Spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Każda lekcja biblioteczna została przygotowana wg innego scenariusza.

Skoro mowa o dowolności czytania, to uczniowie klas II-III, czytali poezję Jana Brzechwy śpiewająco
z Ewą Walkowską.  Muzyka podobnie jak czytanie, wzbogaca życie, rozwija wyobraźnię i wrażliwość , pozytywnie wpływa na osobowość, nastrój i emocje dzieci.  Pobudza wszystkie obszary rozwoju, toteż P. Ewa trafiła w serca młodych czytelników interpretując ,, Kaczkę dziwaczkę” i ,,Lenia” . Dodatkową atrakcją było wysłuchanie jej samej w utworze ,, El pano moruo” Manuella  de Falla- jednego z najwybitniejszych kompozytorów hiszpańskich, aby na koniec ponieść się chwili relaksacji.

Ewa Walkowska – mezzosopranistka i wokalistka estradowa urodzona w Szczawnicy. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. Małgorzaty Ratajczak. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Jamroz w Kielcach. Uczestniczyła dwukrotnie w warsztatach wokalnych im. Lotty Lehmann w Perlebergu w Niemczech, podczas których otrzymała wyróżnienie. W Polsce umiejętności wokalne doskonaliła również podczas licznych kursów mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez R. Karczykowskiego, M. Kwietnia  i P. Kusiewicza.

Baner