Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Jeżdżę z głową – zakończenie projektu

Jeżdżę z głową – zakończenie projektu

Zakończyła się szósta edycja projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nazwą „Jeżdżę z głową”. W programie uczestniczyło 72 uczniów z 4 szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie odbywały się na wyciągu narciarskim „Stajkowa” w Krościenku nad Dunajcem w okresie styczeń-luty 2018 r., w postaci 8 jednodniowych wyjazdów. Jeden kurs nauki trwał 20 godzin i obejmował 6 grup po 12 osób.  Prowadzony był przez  instruktorów, a dowóz na zajęcia odbywał się busami pod nadzorem dwóch opiekunów. Do przeprowadzenia zajęć wypożyczany był sprzęt narciarski i snowboardowy wraz z kaskami.

W dniu 17.02.2018 r. na wyciągu narciarskim „Stajkowa” w Krościenku n.D odbyło się podsumowanie projektu oraz zawody narciarskie i snowboardowe, w których wzięły udział dzieci uczestniczące w projekcie. Nagrody zwycięzcom oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom wręczyli: Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Agata Sobkowiak Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Krościenko n.D.

Wójt zwrócił uwagę na korzyści płynące z uprawiania sportu dla zdrowia i wzrostu aktywności najmłodszego pokolenia. Wskazał na konieczność zachowania bezpieczeństwa na stoku narciarskim oraz podczas uprawiania innych dyscyplin sportowych. Wyraził także nadzieję, że udział w projekcie zachęci uczniów naszych szkół do rozwijania i pogłębiania nabytych umiejętności. Wójt zadeklarował chęć kontynuacji i wspierania podobnych działań w przyszłości.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu „Jeżdżę z głową” w Gminie Krościenko n.D przyczyniła się do popularyzacji jazdy na nartach/snowboardzie jako formy rekreacji ruchowej.

 

Kierownik ZEAS

Agata Sobkowiak

Baner