Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Pienińskie inspiracje

Pienińskie inspiracje

 

18 stycznia 2018r.w Regionalnej Izbie w Sromowcach Wyżnych odbyło się podsumowanie projektu pn:„Ręko-czyny w Pieniach” realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „ Gorce-Pieniny„ z siedzibą w Krościenku nad Dunajcem. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 ty. zł od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na kontynuację zadania z 2017r. – nauki tkania na krosnach. Tak jak w przednim roku zajęcia prowadziła Pani Stanisława Krupa, natomiast uczniami były te same osoby, co w 2017 roku.

Tegoroczne warsztaty pozwoliły uczniom pani Stanisławy wykonać na krośnie wełniany kilim z motywem Pienin, dywaniki, serwety, podkładki pod kubki. Wszystkie utkane prace, są wykonane z motywem Pienin I powstały wg własnych, indywidualnych pomysłów uczestników projektu. Na podsumowaniu został wyświetlony film edukacyjno –promocyjny dokumentujący przebieg warsztatów.  Z rąk Prezesa stowarzyszenia   Pani Aneta Markus i Viceprezesa Pani Krystyny Kubik uczestnicy projektu odebrali pamiątkowe dyplomy.              W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Czorsztyn Pan Tadeusz Wach, który podziękował stowarzyszeniu za podjęcie działań w kierunku ocalenia starego rzemiosła. Wyrazy uznania przekazał również uczestnikom projektu i podziękował za zaangażowanie i piękne produkty, które można było obejrzeć na  dzisiejszej wystawie.

 

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna

Koordynator projektu

Krystyna Kubik

Zarząd LGD”Gorce-Pieniny”

 

Baner