Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Sprzęt ratowniczy dla Gminy Krościenko z Funduszu Sprawiedliwości

Sprzęt ratowniczy dla Gminy Krościenko z Funduszu Sprawiedliwości

 

W dniu 23 listopada 2017r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał z Gminą Krościenko umowę na dotacje z Funduszu Sprawiedliwości z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krościenko.

W uroczystości podpisana umów udział wzięli Wójt Gminy p.Jan Dyda, Skarbnik Gminy p. Dominika Działowska oraz Prezes Zarządu Gminnego  Oddziału Związku OSP RP p.Piotr Ciężkowski

Konkurs na terenie województwa małopolskiego był organizowany pilotażowo. W odpowiedzi na ogłoszenie naboru o udział w programie, złożonych zostało ponad 170 wniosków, w tym również       z gminy Krościenko, który uzyskał pozytywną weryfikację. Jak podkreślił na spotkaniu Minister Sprawiedliwości „do Funduszu Sprawiedliwości wpływają pieniądze od ludzi, którzy dopuścili się przestępstwa, złamali prawo, uczynili krzywdę innym. Będzie on realnie i namacalnie służył mieszkańcom Małopolski „    

 Dotacja dla gminy wynosi 119 720, 00 zł w ramach, której zostanie zakupiony sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi  m.innymi, defibrylator, zestaw Holmatro, torby medyczne PSPR-1,aparaty powietrzne.

Pomoc dla jednostek OSP ze strony Ministra Sprawiedliwości   jest ukłonem w stronę ludzi, którzy  niosą  natychmiastową  pomoc.  Dzięki temu sprzętowi nasi strażacy będą mogli jeszcze sprawniej działać i jeszcze lepiej służyć mieszkańcom i turystom- stwierdził Jan Dyda –Wójt Gminy Krościenko.

K.Kubik

Baner