Krościenko nad Dunajcem > Wiadomości > Biblioteka Oczywiście !!!

Biblioteka Oczywiście !!!

 

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek – ,,Biblioteka Oczywiście”, przyświecało zorganizowanym  lekcjom bibliotecznym dla uczniów klas 0 – II tutejszej Szkoły Podstawowej.
Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

09.05.2017r.( Klasa I i II b) Na powitanie podróżowaliśmy po ,,Najpiękniejszych bajkach" Czesława Janczarskiego, a następnie przenieśliśmy się w świat dawnych czasów. Dzieci dowiedziały się jak bardzo dawno temu ludzie podróżowali i w co się ubierali. Zastanawialiśmy się również jak mogła wyglądać zabawa dzieci w tamtych odległych czasach. Ogromnym zainteresowaniem okazała się loteria bajkowa. Z magicznego worka dzieci losowały rekwizyty, by potem odpowiedzieć na pytanie, z jaką bajką się on kojarzy. Ile dzieci, tyle odpowiedzi, ich wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Zabawa w ,,Zatrute jabłko" i zabawa z pokazywaniem ,, W baśniowej krainie" okazała się najwspanialsza i dostarczyła dzieciom wiele uśmiechu na twarzy.  Na lekcji bibliotecznej parę razy padało stwierdzenie, że książki nie poznajemy po okładce, ale po jej zawartości. Na koniec dzieci otrzymały zakładki z logo i informacją biblioteki a także słodycze.  Dziękujemy za skorzystanie z zaproszenia Paniom wychowawczyniom.

11.05 na spotkaniu przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej z Krościenka n.D. W głównej roli przesympatyczna bohaterka KRÓWKA MALWINKA, podbiła serca najmłodszych.

Tego samego dnia gościłyśmy seniorów przy zielonej herbatce i czekoladce.

18.05.2017r. (klasa 02) lekcja biblioteczna rozpoczęła się od przeczytania listu, który został wysłany przez książkę, naszą główną bohaterkę spotkania. Zastanawialiśmy się, czy w ogóle warto czytać? Jak zostać czytelnikiem biblioteki? Dzieci aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach.

Również 18.05.2017r. (klasy II a i II c) najpierw odbyliśmy podróż ogromnym zaczarowanym balonem po baśniowej krainie, a następnie podjęliśmy z dziećmi temat ,,Szczęśliwych i wesołych dzieci
 wg. Astrid Lindgren i Martyny Wojciechowskiej”.  Bohaterami spotkania byli:  Pipppi Pończoszanka, Karlsson z Dachu,  Mebratu wesoły pucybut z Etiopii, a także Mali- dziewczynka z Tajlandii.

19.05 zaplanowany jest Dzień Kultury Japońskiej dla klas III, relacja ukaże się po spotkaniu.

Wszystkie dzieci otrzymały zakładki z logo i informacją biblioteki a także słodycze.  Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza za współpracę, a paniom wychowawczyniom za  skorzystanie z zaproszenia.  

 

Baner