Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.

Strona została przeniesiona na adres:

archiwum > Wiadomości > Gimnazjaliści startowali w Lidze Lekkoatletycznej

Gimnazjaliści startowali w Lidze Lekkoatletycznej

20 maja 2016 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem wzięła udział w Powiatowej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Zawodnicy startowali w 7 konkurencjach: Biegu na 100 m, 300 m, 600 m/1000 m, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Ostatnią konkurencją była sztafeta 4 x 100 m. Łącznie reprezentacja szkoły zdobyła pięć medali: trzy złote, jeden srebrny i brązowy oraz puchary dla Gimnazjum za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i 3 miejsca chłopców.

Reprezentacja Dziewcząt Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D

100 m Waruś Aleksandra, Śledź Anna, Jankowska Aneta.

300 m Pichniarczyk Klaudia, Wójcik Weronika, Jankowska Natalia.

600 m Pichniarczyk Anna, Maciaś Zofia, Bielawska Kamila.

Skok w dalBąk Natalia, Tokarczyk Magdalena, Kołek Agnieszka.

Pchnięcie KuląSzkarłat Magdalena, Knutelska Małgorzata.

Najlepiej zaprezentowały się dziewczyny w biegu na 600 m, które zdobyły dublet w tej konkurencji. Mistrzynią Powiatu została Pichniarczyk Anna, a brązowy medal zdobyła Maciaś Zofia. Magdalena Szkarłat pchnięciem na odległość 9,04 uzyskała srebrny medal i została wicemistrzynią Powiatu w pchnięciu kulą 3 kg.

WYNIKI CHŁOPCÓW:

Ponownie mistrzami powiatu zostali:

Piotr Bąk – złoty medal w pchnięciu kulą – wynik ponad 11 m.

Mateusz Bielawski –  złoto w skoku w dal z rozbiegu z wynikiem 5,45 m

Należy wyróżnić także Błażeja Knutelskiego, który w biegu na 1000m spisał się rewelacyjnie zajmując 4 miejsce !!!