Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

archiwum > Wiadomości > Uroczystości z okazji Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Krościenku.

Uroczystości z okazji Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Krościenku.

 

Jak co roku w grudniu krościeńska szkoła podstawowa świętuje Dzień Patrona. Dzisiejsze obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej pod przewodnictwem katechety krościeńskiej podstawówki- księdza proboszcza Henryka Homoncika. Po zakończeniu nabożeństwa Dyrektor Małgorzata Koterba wręczyła księdzu proboszczowi kwiaty i podziękowała w imieniu szkolnej społeczności.

W budynku szkoły odbyła się akademia związana z postacią Adama Mickiewicza. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Małgorzata Koterba, która powitała zaproszonych gości, przybliżyła życie i twórczość wielkiego poety, romantyka i wieszcza narodowego. Wójt Gminy Jan Dyda złożył uczniom i nauczycielom życzenia z okazji szkolnego święta. Na program artystyczny złożyły się recytacje poezji, inscenizacje bajek oraz narracje, przywołujące postać Patrona i pogłębiające znajomość jego twórczości. W programie artystycznym zostały przedstawione w przystępny sposób poetyckie hasła, wydarzenia, postacie i wykreowane przez Patrona obrazy literackie, które na stałe znalazły miejsce w literaturze i wyobraźni Polaków. Na zakończenie przedstawienia Dyrektor podziękowała występującym dzieciom oraz nauczycielom, którzy przygotowali tę akademię.

W szkolnym święcie wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Krościenko n.D. Jan Dyda, Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II Krzysztof Koper, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krośnicy Katarzyna Bochnak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grywałdzie Władysław Bąk, Kierownik ZEAS Agata Sobkowiak i Rodzice z Przewodniczącą Rady Rodziców Elżbietą Salamon.

Święto Patrona było także okazją do oficjalnego wręczenia uczniom dyplomów i nagród za sukcesy w organizowanych przez szkołę konkursach.

a kosciol1 a kosciol2 a kosciol3 a kosciol4 a kosciol5 Bdzienpatrona1 Bdzienpatrona2 Bdzienpatrona3 Bdzienpatrona4 Bdzienpatrona5 Bdzienpatrona6 BdzienpatronaPOLONEZ BdzienpatronaPOLONEZ1 BdzienpatronaPOLONEZ2 BdzienpatronaPOLONEZ3 Cdzienpatrona1 Cdzienpatrona2 Cdzienpatrona3 Cdzienpatrona4 Cdzienpatrona6 Cdzienpatrona7 Cdzienpatrona9 Cdzienpatrona11 Cdzienpatrona12 Cdzienpatrona14 Cdzienpatrona15 Cdzienpatrona16 Cdzienpatrona17 Cdzienpatrona18 Cdzienpatrona19 Cdzienpatrona195 Cdzienpatrona195W Ddzienpatrona Ddzienpatrona1 Ddzienpatrona2 Ddzienpatrona3 Ddzienpatrona4 Ddzienpatrona5 DSCN6585 DSCN6602 DSCN6666, DSCN6666

tekst/foto
Zdzisław Soliwoda

Baner