Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.

Strona została przeniesiona na adres:

archiwum > Wiadomości > Gimnazjada Powiatu Nowotarskiego w szachach

Gimnazjada Powiatu Nowotarskiego w szachach

W czwartek 3 grudnia 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury w Nowym Targu rozegrano Gimnazjadę Powiatu Nowotarskiego w Szachach. Organizatorem etapu powiatowego był jak co roku Józef Dyda, koordynator sportu w Powiatowym Centrum Kultury. Sędzią głównym turnieju był Paweł Mroziński – arbiter klasy mistrzowskiej. Liczba rund: 7, system rozgrywek: szwajcarski, tempo 2×15'.

W klasyfikacji dziewcząt złoty medal wywalczyła Natalia Bąk z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, srebrny medal zdobyła Julia Musiał, także z Publicznego Gimnazjum im.
Jana Pawła II w Krościenku, trzecie miejsce zajęła Agata Buła z Klikuszowej.  W kategorii chłopców zwyciężył Michał Mroziński (Gimnazjum nr 1 w Rabce) przed Arturem Jagłą (Gimnazjum Św. Rodziny w Rabce) i  Tomaszem Rapaczem (Gimnazjum nr 1 z Rabki).

Dzięki bardzo dobrym i wyrównanym wynikom reprezentanci naszego gimnazjum zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Należy nadmienić że większość chłopaków z Krościenka zajęła wysokie lokaty w czołówce
stawki. Natalia i Julia uzyskały awans i prawo reprezentowania powiatu nowotarskiego w finale wojewódzkim.
W skład zwycięskiej drużyny z Krościenka weszli: Natalia Bąk, Julia Musiał, Dominika Królczyk, Michał Soliwoda, Kacper Trzęsała, Remigiusz Topolski, Piotr Bąk i Filip Salamon.

DSC_0107 (800x450)

Zdjęcia: Michał Gaweł; tekst na podst. materiałów prasowych: Zdzisław Soliwoda.