Znajdujesz się na archiwalnej stronie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.


Strona została przeniesiona na adres:
www.kroscienko.pl

archiwum > Wiadomości > Wirtualny spacer po szlakach turystycznych Małopolski

Wirtualny spacer po szlakach turystycznych Małopolski

Drodzy Turyści!

Zapraszamy na szlaki Małopolski!

Zapraszamy na wirtualny spacer po szlakach turystycznych Małopolski. Do Państwa dyspozycji oddajemy Geoportal oraz Portal Krajoznawczy. Dwa narzędzia, które pozwolą na szczegółowe planowanie wycieczek pieszych, rowerowych, narciarskich i innych oraz zapewnią garść rzetelnej informacji krajoznawczej o regionie, a zwłaszcza o atrakcjach znajdujących się na szlakach turystycznych.

Geoportal – to zaawansowane narzędzie, dzięki któremu można uzyskać przestrzenną informację o szlakach turystycznych w Małopolsce, zwizualizowanych na szczegółowych mapach i zdjęciach satelitarnych. Geoportal daje możliwość planowania tras, określania długości, wysokości, przewyższeń, podaje informacje o rodzaju i kolorze szlaków. Pozwala na wiele sposobów analizować informacje – jest po prostu wielofunkcyjną, wirtualną mapą Małopolski.

Portal Krajoznawczy – jest uzupełnieniem informacji przestrzennej, którą oferuje Geoportal, wiedzą krajoznawczą. Pozwala zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat atrakcji przyrodniczych, historycznych i wielu innych, w które Małopolska jest wyjątkowo bogata.

Mamy nadzieję, że udostępniając tak bogaty, wirtualny przewodnik po szlakach turystycznych Małopolski zachęcimy do uprawiania aktywnej turystyki w tym fascynującym regionie!

Zapraszamy!

http://www.malopolska.szlaki.pttk.pl/geoportal/

Kontakt: szlaki@cotg.pttk.pl

 

Informacja o projekcie:

SZLAKI TURYSTYCZNE W MAŁOPOLSCE – INTEGRACJA RÓŻNORODNYCH SZLAKÓW I INNYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH W SPÓJNY KOMPLEKSOWY PRODUKT REGIONALNY

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Beneficjentem Projektu jest Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krakowie.

Celem projektu jest WDROŻENIE NOWEGO PRODUKTU TURYSTYCZNEGO – REGIONALNEGO SYSTEMU SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH, poprzez uporządkowanie szlaków i informacji o ich przebiegach oraz utworzenie regionalnego portalu o szlakach turystycznych w Małopolsce, jako narzędzia zarządzania powstałym systemem szlaków, a przez to stworzenie możliwości kształtowania jednolitej, spójnej marki szlaków turystycznych Małopolski.

Projekt przyczyni się do rozwoju oferty i produktu dla turystyki aktywnej, bazującej i wykorzystującej w sposób zintegrowany różnorodne zasoby i walory: naturalne, krajobrazowe, przyrodnicze, kulturowe oraz istniejącą i rozwijaną infrastrukturą szlaków w Małopolsce.

Zakres rzeczowy projektu złożony jest z trzech części, których skoordynowana realizacja w efekcie ma przynieść rozwój kompleksowego produktu turystycznego. Są to:

– zinwentaryzowanie danych o szlakach i powiązanych z nimi atrakcjach turystycznych;

– uporządkowanie infrastruktury szlaków turystycznych pieszych;

– utworzenie regionalnego portalu szlakowego.

Zespół COTG PTTK dołożył wszelkich starań, aby prezentowane dane były kompletne i jak najlepszej jakości. Będziemy sukcesywnie wprowadzać wszelkie nowości i zmiany pojawiające się w sieci szlaków Małopolski.

Mając jednak na uwadze rozległość tej sieci i ciągłą jej ewolucję w terenie, zdajemy sobie sprawę, iż nie wszystkie dane mogą być cały czas aktualne. W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość, a także liczymy na uwagi i komentarze użytkowników szlaków i portalu.

Uwagi, komentarze i pytania prosimy kierować na adres szlaki@cotg.pttk.pl

Zespół Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie
Ostatnia aktualizacja mapy podstawowej (wydawnictwa Compass): wiosna 2014 r.

Ortofotomapy oraz mapy topograficzne geoportalu pochodzą z serwisu www.geoportal.gov.pl i ich aktualizacja jest od nas niezależna.

 

Źródło:
http://www.malopolska.szlaki.pttk.pl/

Baner